مروری بر نانو ذرات اکسید روی به عنوان فتوکاتالیست های خورشیدی: سنتز، مکانیسم ها و کاربردها-A review of ZnO nanoparticles as solar photocatalysts: Synthesis, mechanisms and applications

آلاینده های آلی پایدار (POPs) مواد شیمیایی مبتنی بر کربن هستند که در برابر تخریب محیطی مقاوم هستند و ممکن است از طریق فرآیندهای تصفیه به طور کامل حذف نشوند. تداوم آنها می تواند به اثرات نامطلوب سلامتی بر حیات وحش و انسان کمک کند. بنابراین، فرآیند فوتوکاتالیز خورشیدی به دلیل پتانسیل بالای آن به عنوان یک فرآیند سبز و سازگار با محیط زیست برای حذف POPs برای افزایش امنیت آب تمیز، توجه روزافزونی را به خود جلب کرده است. در این زمینه، نانوساختارهای ZnO به دلیل کم‌هزینه بودن، غیرسمی بودن و کارآمدتر بودن در جذب بخش بزرگی از طیف خورشیدی در مقایسه با TiO2، کاندیدهای برجسته فوتوکاتالیست برای استفاده در تخریب نوری هستند. .
چندین جنبه وجود دارد، اما برای توسعه بیشتر باید در نظر گرفته شود. هدف این مقاله بررسی مکانیسم‌های تخریب عکس POPها و پیشرفت اخیر در روش‌های ساخت نانوساختار ZnO از جمله تکنیک‌های دوپینگ، اتصال ناهمگون و اصلاح و همچنین بهبود ZnO به عنوان یک فوتوکاتالیست است. هدف دوم این بررسی، ارزیابی بی‌حرکتی سیستم‌های فتوکاتالیست و تعلیق در حین بررسی چالش‌ها و چشم‌اندازهای آینده آن‌ها است.

دانلود مقاله

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید