پزشکی باستان با تحقیقات مدرن در روش جدید بازسازی بافت ترکیب می شود

برای قرن ها، تمدن ها از مواد معدنی طبیعی و طبیعی برای خواص درمانی خود استفاده می کردند. مصریان فکر می کردند که سنگ مس سبز به التهاب چشم کمک می کند، چینی ها از سینابر برای سوزش سر دل و بومیان آمریکا از خاک رس برای کاهش درد و التهاب استفاده می کردند.

به امروز، و محققان دانشگاه A&M تگزاس هنوز در حال کشف راه هایی هستند که از مواد معدنی می توان برای درمان استفاده کرد.

در دو مقاله اخیراً منتشر شده، دکتر آخیلش گهاروار، استاد تیم و امی لیچ در گروه مهندسی زیست پزشکی، و دکتر ایرتیشا سینگ، استادیار گروه زیست شناسی سلولی و ژنتیک، راه های جدیدی را کشف کردند که مواد معدنی می توانند به آنها کمک کنند. ترمیم و بازسازی بافت.

سینگ گفت: «این تحقیقات از روش‌های مولکولی پیشرفته و با کارایی بالا استفاده می‌کنند تا روشن شود که چگونه مواد زیستی غیرآلی بر رفتار سلول‌های بنیادی و فرآیندهای بازسازی بافت تأثیر می‌گذارند».

توانایی القای استخوان سازی طبیعی نویدبخش بهبود نتایج درمان، زمان بهبودی بیمار و کاهش نیاز به روش های تهاجمی و داروی طولانی مدت است.

گهاروار گفت: “به عنوان مثال، افزایش تراکم و تشکیل استخوان در بیماران مبتلا به پوکی استخوان می تواند به کاهش خطرات شکستگی، منجر به استخوان های قوی تر، بهبود کیفیت زندگی و کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی کمک کند.” این بینش‌ها چشم‌اندازهای هیجان‌انگیزی را برای توسعه نسل بعدی بیومواد باز می‌کند که می‌تواند رویکردی طبیعی‌تر و پایدارتر برای درمان ارائه دهد  این رویکرد جدید با روش‌های بازسازی فعلی که بر مولکول‌های ارگانیک یا مشتق‌شده بیولوژیکی تکیه می‌کنند و راه‌حل‌های مناسب برای مسائل پیچیده پزشکی ارائه می‌کنند، متفاوت است.

او گفت: «یکی از مهم‌ترین یافته‌های تحقیقات ما توانایی این نانوسیلیکات‌ها برای تثبیت سلول‌های بنیادی در حالتی است که منجر به بازسازی بافت اسکلتی می‌شود. این امر برای تقویت رشد استخوان به شیوه ای کنترل شده و پایدار، که یک چالش بزرگ در درمان های ترمیمی فعلی است، بسیار مهم است.

گهاروار اخیراً یک برنامه تحقیقاتی (R01) از مؤسسه ملی تحقیقات دندانپزشکی و جمجمه-صورتی برای ادامه توسعه مواد زیستی برای کاربردهای بالینی دریافت کرده است. با این کمک هزینه، Gaharwar از بیومواد معدنی در ارتباط با تکنیک های چاپ زیستی سه بعدی برای طراحی ایمپلنت های استخوانی سفارشی برای آسیب های ترمیمی استفاده خواهد کرد.

او گفت: «در جراحی ترمیمی، به‌ویژه برای نقایص جمجمه‌صورتی، رشد استخوان القایی برای بازیابی عملکرد و ظاهر بسیار مهم است که برای عملکردهای ضروری مانند جویدن، تنفس و صحبت کردن حیاتی است.» القای استخوان سازی کاربردهای مهمی در ارتوپدی و دندانپزشکی دارد.

گهاروار گفت: «این رویکرد نه تنها روش‌های باستانی را با روش‌های علمی مدرن پیوند می‌دهد، بلکه استفاده از درمان‌های پروتئینی را نیز به حداقل می‌رساند، که خطرات القای رشد غیرطبیعی بافت و تشکیلات سرطانی را به همراه دارد.» در مجموع، این یافته‌ها پتانسیل بیومواد معدنی را برای عمل به عنوان واسطه‌های قدرتمند در مهندسی بافت و استراتژی‌های احیاکننده روشن می‌کند و گامی مهم به جلو در این زمینه را نشان می‌دهد.


Materials provided by Texas A&M University. Original written by Bailey Noah. Note: Content may be edited for style and length.

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید