محققان ترکیب شیمیایی جدیدی برای حل مشکل ۱۲۰ ساله ایجاد کردند

برای اولین بار، شیمیدانان کالج علوم و مهندسی شیمی شهرهای دوقلوی دانشگاه مینه‌سوتا، یک ترکیب شیمیایی بسیار واکنش‌پذیر ایجاد کردند که بیش از ۱۲۰ سال است که دانشمندان را دور زده است. این کشف می تواند به درمان های دارویی جدید، محصولات کشاورزی ایمن تر و وسایل الکترونیکی بهتر منجر شود. برای دهه‌ها، محققان در حال بررسی مولکول‌هایی به نام N-heteroarenes هستند که ترکیبات شیمیایی حلقه‌ای هستند که حاوی یک یا چند اتم نیتروژن هستند. مولکول‌های فعال زیستی با هسته N-heteroarene به طور گسترده برای کاربردهای دارویی متعدد، دارو‌های نجات دهنده، آفت‌کش‌ها و علف‌کش‌ها و حتی الکترونیک استفاده می‌شوند.

کورتنی رابرتز، نویسنده ارشد این مطالعه و از گروه شیمی دانشگاه مینه‌سوتا، می‌گوید: «در حالی که یک فرد معمولی به طور روزانه به هتروسیکل‌ها فکر نمی‌کند، این مولکول‌های منحصر به فرد حاوی نیتروژن به طور گسترده در تمام جنبه‌های زندگی انسان به کار می‌روند.این مولکول ها توسط بسیاری از صنایع بسیار مورد توجه قرار می گیرند، اما ساختن آنها برای شیمیدانان بسیار چالش برانگیز است. استراتژی های قبلی قادر به هدف قرار دادن این مولکول های خاص بوده اند، اما دانشمندان نتوانسته اند مجموعه ای از این مولکول ها را ایجاد کنند. یکی از دلایل این امر این است که این مولکول ها بسیار واکنش پذیر هستند. آنها آنقدر فعال هستند که شیمیدانان از مدل سازی محاسباتی برای پیش بینی غیرممکن بودن ساخت آنها استفاده کرده اند. این موضوع بیش از یک قرن است که چالش هایی را ایجاد کرده و از راه حلی برای ایجاد این ماده شیمیایی جلوگیری کرده است.

جنا هامک، دانشجوی فارغ التحصیل شیمی دانشگاه مینه سوتا و نویسنده اصلی مقاله، می گوید: «کاری که ما توانستیم انجام دهیم این بود که این واکنش های شیمیایی را با تجهیزات تخصصی انجام دهیم و در عین حال از عناصری که معمولاً در جو ما یافت می شوند خلاص شویم. “خوشبختانه، ما ابزارهای لازم برای انجام این کار را در دانشگاه مینه سوتا داریم. ما آزمایش هایی را تحت نیتروژن در یک جعبه دستکش محفظه بسته انجام دادیم که یک محیط شیمیایی غیر فعال برای آزمایش و جابجایی نمونه ها ایجاد می کند.”

این آزمایش ها با استفاده از کاتالیز آلی فلزی – برهمکنش بین فلزات و مولکول های آلی انجام شد. این تحقیق نیازمند همکاری بین شیمیدانان آلی و معدنی بود. این چیزی است که در دانشگاه مینه سوتا رایج است.

رابرتز افزود: “ما توانستیم این چالش طولانی مدت را حل کنیم زیرا دپارتمان شیمی دانشگاه مینه سوتا منحصر به فرد است زیرا ما تقسیم بندی رسمی نداریم.” “این به ما امکان می دهد تیمی از متخصصان را در همه زمینه های شیمی گرد هم بیاوریم، که جزء حیاتی در تکمیل این پروژه بود.”

پس از معرفی ترکیب شیمیایی در این مقاله، گام‌های بعدی در دسترس قرار دادن آن برای شیمیدانان در زمینه‌های مختلف برای ساده‌سازی فرآیند ایجاد خواهد بود. این می تواند به حل مشکلات مهمی مانند پیشگیری از کمبود مواد غذایی و درمان بیماری ها برای نجات جان افراد کمک کند.


.Materials provided by University of Minnesota. Note: Content may be edited for style and length

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید