غذای میکروبی به عنوان استراتژی تولید غذا در آینده معرفی می شود

بحران جهانی غذا به دلیل رشد سریع جمعیت و کاهش بهره وری غذا در اثر تغییرات آب و هوایی در حال افزایش است. علاوه بر این، سیستم تولید و عرضه مواد غذایی امروزی مقدار زیادی دی اکسید کربن منتشر می کند که به ۳۰ درصد از کل مقدار منتشر شده توسط بشر می رسد و تغییرات آب و هوایی را تشدید می کند. غذای میکروبی پایدار و مغذی به عنوان کلیدی برای غلبه بر این بن بست توجه را به خود جلب می کند.

KAIST (رئیس جمهور کوانگ هیونگ لی) در ۱۲ آوریل اعلام کرد که پروفسور محقق کیونگ راک چوی از مرکز تحقیقات مهندسی فرآیندهای زیستی و پروفسور برجسته سانگ یوپ لی از دپارتمان مهندسی شیمی و بیومولکولی مقاله ای را منتشر کردند که جهت تحقیقات را در مورد “غذای میکروبی” پیشنهاد می کند. تولید از مواد خام پایدار.

غذای میکروبی به انواع غذاها و مواد غذایی تولید شده با استفاده از میکروارگانیسم ها اطلاق می شود. زیست توده میکروبی حاوی مقدار زیادی پروتئین در واحد توده خشک، قابل مقایسه با گوشت است و کمترین میزان دی اکسید کربن را منتشر می کند و برای تولید یک واحد جرم در مقایسه با انواع دام، ماهی، صدف و محصولات زراعی مورد نیاز است. از آنجایی که مقدار آب و فضای مورد نیاز کم است، می تواند یک منبع غذایی سازگار با محیط زیست، پایدار و بسیار مغذی باشد.

غذاهای تخمیر شده در دسترس ترین غذاهای میکروبی در اطراف ما هستند. اگرچه نسبت زیست توده میکروبی در غذاهای تخمیر شده اندک است، اما ترکیبات با ارزش غذایی نسبتا پایین مانند کربوهیدرات ها در طول فرآیند تخمیر مصرف می شوند و با تکثیر میکروارگانیسم ها، محتوای مواد مغذی با ارزش غذایی بالاتر مانند پروتئین ها و ویتامین ها، افزایش.

ترکیبات غذایی مختلفی که از زیست توده یا محیط های کشت به دست آمده از طریق کشت میکروبی جدا و خالص شده اند نیز شاخه ای از غذای میکروبی هستند. نمونه هایی که در اطراف ما یافت می شوند عبارتند از اسیدهای آمینه مختلف، از جمله مونوسدیم گلوتامات، پروتئین های غذایی، آنزیم ها، ترکیبات طعم دهنده، رنگ های غذایی و مواد فعال زیستی.

در نهایت، می توان گفت که نهایی ترین و اساسی ترین شکل غذای میکروبی، زیست توده میکروبی یا عصاره های تولید شده از طریق کشت میکروبی و غذاهای پخته شده با استفاده از آنها است. یک مثال معرف پروتئین تک سلولی است که در مجموع به زیست توده میکروبی یا پروتئین های میکروبی استخراج شده از آن اشاره دارد.

در این مقاله، محققان به طور جامع مواد خام غیرخوراکی مختلف و استراتژی‌هایی را برای استفاده از آنها پوشش دادند که می‌توان از آنها برای تولید مواد غذایی میکروبی به روشی پایدارتر استفاده کرد. علاوه بر این، غذاهای میکروبی مختلفی را که در واقع در صنعت با استفاده از مواد اولیه مربوطه و ویژگی‌های آن‌ها تولید می‌شوند و همچنین چشم‌انداز تولید و تعمیم غذاهای میکروبی پایدار را پوشش می‌دهد.

پروفسور کیونگ راک چوی، اولین نویسنده این مقاله، گفت: “غذاهای میکروبی تولید شده از مواد اولیه پایدار مختلف به زودی در میزهای ما به طور معمول مواجه خواهند شد.” نویسنده دوم، سوک یئونگ جونگ، دانشجوی دکترا، نیز گفت: “غذاهای میکروبی آینده، غذاهای محدودی نیستند که صرفاً به دلیل احساس تعهد نسبت به محیط مصرف شوند، بلکه غذاهای کاملی خواهند بود که به دلیل مواد مغذی خود، با انتخاب مصرف می شوند. ارزش و طعم.” علاوه بر این، پروفسور برجسته سانگ یوپ لی گفت: «زمان آن فرا رسیده است که صنعت و دانشگاه و همچنین بخش‌های دولتی و خصوصی همکاری نزدیک‌تری داشته باشند تا بتوان غذاهای میکروبی متنوع‌تری را توسعه داد و عرضه کرد تا یک محیط پایدار ایجاد شود. جامعه برای خود و فرزندانمان.»


.Materials provided by The Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST). Note: Content may be edited for style and length

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید