دانشگاه اراک با رتبه‌بندی برتر در حوزه‌های مهندسی و شیمی به لیست دانشگاه‌های برتر دنیا پیوست

دانشگاه اراک در رتبه‌بندی مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) و پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ESI) برتری یافته و در دو حوزه مهندسی و شیمی به عنوان یکی از دانشگاه‌های پراستناد برتر دنیا شناخته شده است. بر اساس گزارش این مؤسسات معتبر در بازه زمانی ۲۰۲۲-۲۰۱۲، دانشگاه اراک به عنوان یکی از ۴۱ دانشگاه جامع زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در فهرست دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی پراستناد برتر دنیا قرار گرفته است.

این رتبه‌بندی مبتنی بر پایگاه شاخص‌های اساسی علم می‌باشد که تعداد استنادهای دریافتی توسط مؤسسات را در طول ۱۰ سال گذشته مورد بررسی قرار می‌دهد. این موفقیت نشان‌دهنده جایگاه برتر و شناخت جهانی دانشگاه اراک در زمینه‌های مهندسی و شیمی است.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که دانشگاه اراک در لیست مؤسسات پر استناد برتر دنیا قرار گرفته و در ۱۹ حوزه موضوعی مختلف مانند مهندسی، پزشکی بالینی، شیمی، علوم مواد، علوم کشاورزی، داروشناسی، و حوزه‌های دیگر، به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های ایران شناخته شده است. این دستاورد نشان‌دهنده تلاش و تعهد دانشگاه اراک به منظور ارتقاء کیفیت تحقیقات و ارائه نتایج مطلوب در حوزه‌های مختلف علمی است.

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید