تولید یک ماده افزودنی وارداتی صنایع روغن‌سازی در کشور

یکی از شرکت‌های فناور با استفاده از نانو لیپوزوم‌ها، محصولی برای صنایع لبنیات و روغن‌سازی که تاکنون وارداتی بوده است، به تولید رساند.

دکتر سعید عابدی‌منش، محقق بیوشیمی در گفت‌وگو با ایسنا، تمرکز فعالیت‌های تحقیقاتی خود را استخراج مواد زیست فعال از منابع طبیعی و به ویژه دور ریزهای کشاورزی دانست.

وی یکی از محصولات تولیدی این شرکت را بتاکاروتن مایع ذکر کرد و ادامه داد: این محصول از دور ریزهای هویج به تولید رسید. این محصول در صنایع روغن سازی، تولید کره و لبنیات کاربرد دارد.

عابدی‌منش با تاکید بر اینکه توسعه این محصول با حمایت ستاد فناوری نانو بوده است، اظهار کرد: تاکنون این محصول در کشور تولید صنعتی نداشته است و امیدواریم با حمایت ستاد نانو به تولید انبوه و صنعتی این محصول دست یابیم.

مجری طرح در خصوص این محصول توضیح داد: رنگ زرد روغن‌هایی که به طور روزمره در منازل استفاده می‌شود، به دلیل وجود بتاکاروتن است، علاوه بر آن در تولید کره و پنیر پیتزا، از بتاکاروتن به عنوان افزودنی رنگ استفاده می‌شود.

وی با بیان این که در کشور از بتاکاروتن‌های خارجی استفاده می‌شود، ادامه داد: از آنجایی که بتاکاروتن‌های مایع، کاربردهای بیشتری دارد، ما علاوه بر تولید این محصول به صورت جامد و پودری، اقدام به تولید مایع این فرآورده کردیم.

عابدی‌منش با بیان اینکه در این محصول از نانو فناوری استفاده شده است، گفت: جزء نانویی این محصول، نانو لیپوزوم است که فاز آبی و فاز آلی آن با هم ترکیب شده و به پایداری رنگ محصول کمک کرده است

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید

سوال خود را مطرح کنید